(+48) 536 706 806
biuro@ozebiznes.pl
0,00 
Zależy Ci na niższych rachunkach?
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
Zamów rozmowę z nami!
Oddzwonimy i odpowiemy na każde pytanie!
Blank Form (#3)
SERWIS Instalacji

Nasze instalacje wykonujemy z najnowocześniejszych i sprawdzonych komponentów, stosujemy m.in.

  • Panele firm: SHARP, LG, LONGI SOLAR, VIESSMANN, JINKO SOLAR, TRINA SOLAR
  • Inwertery: FRONIUS, SMA, HUAWEI, SOLAR EDGE, GOODWEE, KEHUA, VICTRON
  • Pompy Ciepła: MITSUBISHI, ECODAN, ZUBADAN, NIBE, PANASONIC, LG, DAIKIN

Nigdy nie zostawiamy klienta samego z obsługą nowego urządzenia. Nasza usługa jest w pełni kompleksowa. Po montażu nowej instalacji przeprowadzamy próby techniczne, ciśnieniowe, uruchamiamy pompę i oddajemy ją do eksploatacji. A to nie wszystko jako autoryzowany dystrybutor i przedstawiciel najlepszych producentów oferujemy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Z nami możecie być Państwo pewni opłacalności dokonanej inwestycji i uzyskania z niej oczekiwanego zwrotu. Za tą pewnością stoi bowiem jakość oferowanych urządzeń i fakt, że wszystkie rozwiązania technologiczne dobieramy ściśle do indywidualnych potrzeb klientów.

Serwis fotowoltaiki – czy i kiedy jest konieczny?

Zgodnie z prawem budowlanym instalacja fotowoltaiczna jest traktowana jak typowa instalacja elektryczna. Przegląd takiej instalacji konieczny jest minimum raz na 5 lat. Producenci paneli fotowoltaicznych czy falowników nie wymagają przeglądów dla utrzymania ich gwarancji. Jeżeli w umowie z potencjalną firma montażową pojawi się zapis o koniecznych przeglądach raz do roku, tym bardziej płatnych to nie ma to uzasadnienia.

W ostatnim czasie pojawiło się również mnóstwo firm oferujących mycie paneli fotowoltaicznych. Wielu producentów informuje w specyfikacjach technicznych, że dzięki zastosowaniu specjalnych powłok, zabrudzenia na panelach powinny same spływać po opadach deszczu. Zdania są bardzo podzielone co do potrzeby wykonywania tego rodzaju zabiegów, zdecydowanie nie należy myć paneli myjkami ciśnieniowymi, spowoduje to ich trwałe uszkodzenie. Wyjątkiem gdzie spłukiwanie paneli, czy delikatne mycie jest konieczne, są budynki rolnicze, fermy drobiu gdzie pojawiają się zanieczyszczenia spowodowane osadzaniem pasz, czy nawozów i budynki mieszkalne opalane węglem.

Mycie paneli fotowoltaicznych należy wykonywać zawsze wtedy, gdy zauważamy na ich powierzchni warstwę brudu, ptasie odchody, czy zauważymy spadek ilości wytwarzanej energii elektrycznej. Powinno się to wykonywać to bardzo ostrożnie miękkimi gąbkami, wodą miękka lub destylowaną z użyciem delikatnych detergentów.

Serwis pomp ciepła

Pompy ciepła jako urządzenie zaawansowane technologicznie, wymagają regularnego serwisowania i przeglądów. Zależnie od producenta, dla utrzymania ochrony gwarancyjnej konieczny jest przegląd pompy ciepła raz na 12/6 miesięcy.

Szczególną uwagę należy zwrócić w przypadku montażu pompy ciepła do instalacji co/cwu, gdzie wcześniej był zainstalowany piec stałopalny (węglowy). Mimo wielokrotnego płukania instalacji przed montażem pompy ciepła po kilku miesiącach jej pracy pojawia się zanieczyszczenie filtrów. Tego rodzaju zanieczyszczenie zmniejsza wydajność grzewczą, a w dłuższym okresie może spowodować uszkodzenie sprężarki, co wiąże się z odczuwalnym kosztem.
Fotowoltaika Toruń, Fotowoltaika Bydgoszcz, Fotowoltaika Grudziądz, Fotowoltaika Inowrocław, Fotowoltaika Włocławek
Design by KMprojekt.pl
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram