Kluczową zaletą wszystkich pomp ciepła jest bardzo wysoka energooszczędność, która powstaje dzięki temu, że urządzenia te pobierają darmową energię z naturalnych źródeł takich jak: powietrze, grunt czy woda.
Powietrzna pompy ciepła do pracy potrzebuje jedynie prądu. Jako wysokosprawne i efektywne urządzenie z 1 kWh energii elektrycznej produkuje aż 5-6 kw energii grzewczej, którą przeznaczona jest do ogrzewania pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Jest jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem, które dostarcza do 6 razy więcej energii, niż jej pobiera.
Krytycznie ważny jest odpowiedni dobór powietrznej pompy ciepła do wielkości budynku oraz potrzeb mieszkańców. Jedynie przeszkoleni w tej dziedzinie specjaliści, na podstawie profesjonalnego audytu, potrafią tak oszacować zapotrzebowanie energetyczne inwestycji i tak dopasować urządzenie, aby było ono praktycznie bezobsługowe i pracowało optymalnie.
Niedoszacowana moc zamontowanego urządzenia będzie powodowała konieczność dogrzewania budynku oraz wody z innych źródeł, natomiast zbyt duża moc dobranego modułu spowoduje nadmiarową i zupełnie niepotrzebną konsumpcję energii elektrycznej.
Kolejną i równie ważną zaletą pomp ciepła jest ich ekologiczność. Ogrzewając domy przy ich pomocy, chronimy środowisko naturalne. Urządzenia te nie emitują żadnych zanieczyszczeń w porównaniu do paliw kopalnych, dzięki temu korzystając z nich na co dzień, zagwarantujemy czystsze powietrze dla przyszłych pokoleń.
Zawsze warto wybierać jedynie sprawdzone rozwiązania renomowanych marek, gwarantujące korzyści w dłuższej perspektywie. Powietrzne pompy ciepła Mitsubishi, Nibe czy Panasonic dają nam gwarancję komfortu i długoletniej bezawaryjnej eksploatacji.
Japoński koncern Mitsubishi, spośród szerokiej gamy urządzeń, oferuje Zubadan Inverter, czyli optymalne rozwiązanie na rynku powietrznych pomp ciepła. Moduł ten pracuje bezproblemowo i efektywnie przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Powietrzne pompy ciepła wyposażone w Zubadan Inverter działają wydajnie z pełną mocą przy -15°C, a w temperaturach sięgających nawet -28°C nadal są skuteczne i niezawodne.