Zależy Ci na niższych rachunkach?
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Pompy ciepła Bydgoszcz - Mitsubishi, Nibe, Panasonic

Zamów rozmowę z nami!
Oddzwonimy i odpowiemy na każde pytanie!
Blank Form (#3)

POMPY CIEPŁA BYDGOSZCZ

Obecny trend związany ze zmianami klimatu i rosnące ceny surowców energetycznych powodują rosnące zainteresowanie alternatywnymi, ekologicznymi źródłami ciepła. Najbardziej wydajnym, oszczędnym, komfortowym i tanim w eksploatacji urządzeniem jest pompa ciepła powietrzna i pompa ciepła gruntowa, której zasada działania to odwrotność domowej lodówki. Zależnie od typu pompy energię cieplną pozyskujemy z otoczenia lub w przypadku pompy gruntowej z odwiertów lub kolektorów poziomych.

Skontaktuj się z nami!

POMPA CIEPŁA

jest zasilana energią elektryczną. Z jednej kilowatogodziny energii elektrycznej można uzyskać około 3 do 6 kWh energii grzewczej w odpowiednich warunkach.

W przypadku pomp powietrznych wraz ze spadkiem temperatury jej wydajność spada. W przypadku pomp gruntowych, ze względu na stała temperaturę wnętrza ziemi ( na głębokości 100 m ok. 12 stopni Celsjusza) wydajność jest praktycznie stała, niezależnie od temperatury zewnętrznej.

Parametrem określającym wydajność pomp ciepła jest COP współczynnik wydajności cieplnej (coefficient of performance), jest to stosunek pomiędzy mocą grzewczą pompy ciepła a niezbędną do napędu sprężarki mocą elektryczną. Zazwyczaj  w danych technicznych jest on podawany zgodnie z normą EN 14511 dla parametrów 0°C temperatury na wejściu do pompy ciepła z dolnego źródła i 35°C na zasilaniu systemu grzewczego.

W przypadku nowych domów najkorzystniejszym systemem grzewczym jest ogrzewanie podłogowe, zwykle pracujące w temperaturze ok. 32 stopnie Celsjusza. Ogrzewanie podłogowe to również bufor ciepła, utrzymujący temperaturę w pomieszczeniu do kilku godzin.

Dzięki wysokotemperaturowej pompie ciepła nie jest już problemem system grzewczy oparty na grzejnikach, szczególnie w starszych budynkach, tu z powodzeniem zastępuje stary piec stałopalny, dając komfort i obniżkę kosztów.

Warto zwróć uwagę, że istotnym uzupełnieniem pompy ciepła jest instalacja fotowoltaiczna, która daje gwarancje taniej energii.

Zajmujemy się kompleksowo projektowaniem i montażem pomp ciepła, gruntowych i powietrznych jak również instalacji fotowoltaicznych m.in. na terenie Bydgoszczy i województwa kujawsko pomorskiego.

W przypadku gruntowej pompy ciepła występuje jeszcze jeden element – kolektory gruntowe umieszczane w ziemi, to dzięki nim możliwe jest pobieranie ciepła. W przypadku wykorzystania powietrza jako dolnego źródła żadne dodatkowe elementy nie są potrzebne.

DLACZEGO WARTO MONTOWAĆ POMPY CIEPŁA?

Jakie są ich zalety? Największą jest ta, że pompy ciepła wytwarzają do 6 razy więcej energii niż jej pobierają bowiem znakomita większość energii potrzebna do pracy urządzenia jest bez kosztowa, pochodzi ze źródeł naturalnych z gruntu lub z powietrza właśnie.

Odpowiednio dobrane do potrzeb właściciela i kubatury budynku urządzenia mogą być praktycznie bezobsługowe. Potrzebne będą jedynie okresowe przeglądy serwisowe. Faktyczne oszczędności na rachunkach za ogrzewanie w domu, komfort cieplny i żywotność pompy ciepła zależą od właściwego doboru jej mocy. Jak właściwie oszacować zapotrzebowanie energetyczne budynku? Najlepiej jest wykonać bezpłatny audyt w naszej firmie.

Warto też zdecydować się na wybór sprawdzonej pompy ciepła spośród oferty sprawdzonych i renomowanych marek. Japoński koncern Mitsubishi spośród wielu możliwości oferuje Zubadan Inverter, który ma obecnie opinię optymalnego rozwiązania w dziedzinie powietrznych pomp ciepła. Pokazuje ona swoje zalety przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Technologia Zubadan sprawia, że pompy ciepła działają wydajnie i nawet przy –15 °C i są w stanie pracować w trybie ogrzewania przy temperaturze zewnętrznej spadającej nawet do –28 °C.

Sam montaż tego wyjątkowego urządzenia wykonany przez profesjonalistów jest szybki i nie wiąże się z koniecznością przeprowadzania remontu na wielką skalę, chyba że razem z wymianą starego źródła ciepła inwestor zadecyduje o modernizacji całej instalacji grzewczej. Z reguły nie jest to jednak potrzebne. Pompa ciepła to bardzo elastyczne rozwiązanie umożliwiające zastosowanie różnych konfiguracji. Można je łączyć m.in. z buforami ciepła czy z już działającymi kotłami jedynie jako wsparcie dla działających instalacji.

ROZWIĄZANIA HYBRYDOWE I WIĘCEJ KORZYŚCI!

Po zmianie sposobu rozliczania prądu pozyskanego z fotowoltaiki w 2022 roku najistotniejsza jest autokonsumpcja, czyli nic innego jak wykorzystanie wyprodukowanego prądu na własny użytek. A dobrze dobrane pompy ciepła pozwalają tę autokonsumpcję zwiększyć. Pompa i dajmy na to zbiorniki do ogrzewania ciepłej wody użytkowej stają się swego rodzaju magazynem energii.

FINANSOWANIE INWESTYCJI POMPY CIEPŁA

Można wesprzeć bezzwrotnymi dotacjami z Mój prąd 5.0, programu Czyste Powietrze czy najnowszego „Moje Ciepło”, w którym nabór wniosków ruszył 29 kwietnia 2022 roku. Poza tym kalkulując koszty warto wziąć pod uwagę szybki okres uzyskania zwrotu z inwestycji. Im szybciej będą rosły ceny surowców i energii, tym szybciej pieniądze wrócą do kieszeni inwestora, a ten nie będzie musiał martwić się o domowy budżet.

Wyłącznie NAJLEPSZE KOMPONENTY 

W naszym portfolio produktowym znajdą Państwo gruntowe i powietrzne pompy ciepła od takich uznanych potentatów branży jak:

  • MITSUBISHI,
  • ATLANTIC
  • PANASONIC,
  • NIBE

Kierując się doświadczeniem i wsparciem ze strony zaawansowanych symulatorów  zaproponujemy najlepsze dla Państwa rozwiązanie grzewcze. Dane jakich będziemy potrzebować, to przede wszystkim:

  • powierzchnia i rok budowy domu
  • rodzaj zastosowanego w nim ocieplenia
  • parametry techniczne okien
  • ilość zużywanego opału
  • temperatura w pomieszczeniach jaką uznajecie Państwo za komfortową.

Po opracowaniu symulacji i sporządzeniu wstępnej oferty wykonujemy dodatkowo audyt nieruchomości i montaż instalacji według ustalonego projektu w dogodnym dla inwestora terminie.

Nigdy nie zostawiamy klienta samego z obsługą nowego urządzenia. Nasza usługa jest w pełni kompleksowa. Po montażu nowej instalacji przeprowadzamy próby techniczne, ciśnieniowe, uruchamiamy pompę i oddajemy ją do eksploatacji. A to nie wszystko jako autoryzowany dystrybutor i przedstawiciel najlepszych producentów oferujemy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Przykładowe realizacje
BYDGOSZCZ

Pompa ciepła Atlantic

BYDGOSZCZ

Pompa ciepła Mitsubishi

BYDGOSZCZ

Pompa ciepła Mitsubishi

BYDGOSZCZ

Pompa ciepła Mitsubishi

BYDGOSZCZ

Pompa ciepła Mitsubishi

Design by KMprojekt.pl
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram