(+48) 536 706 806
biuro@ozebiznes.pl
0,00 
Zależy Ci na niższych rachunkach?
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Pompy ciepła Bydgoszcz - Mitsubishi, Nibe, Panasonic

Zamów rozmowę z nami!
Oddzwonimy i odpowiemy na każde pytanie!
Blank Form (#3)

POMPY CIEPŁA BYDGOSZCZ

Obecny trend związany ze zmianami klimatu i rosnące ceny surowców energetycznych powodują rosnące zainteresowanie alternatywnymi, ekologicznymi źródłami ciepła. Najbardziej wydajnym, oszczędnym, komfortowym i tanim w eksploatacji urządzeniem jest pompa ciepła powietrzna i pompa ciepła gruntowa, której zasada działania to odwrotność domowej lodówki. Zależnie od typu pompy energię cieplną pozyskujemy z otoczenia lub w przypadku pompy gruntowej z odwiertów lub kolektorów poziomych.

W dzisiejszej dobie, gdzie rośnie świadomość społeczna w kwestii ochrony klimatu, czystego powietrza i ograniczenia, a docelowo całkowitej rezygnacji z paliw kopalnych stajemy przed pytaniem jakie źródło ciepła zastosować ? Dotyczy to budynków istniejących i nowo budowanych. Na pewno najbardziej wydajnym i ekologicznym źródłem zasilania jest energia elektryczna, ale tylko pompa ciepła powietrzna lub pompa ciepła gruntowa poza ochroną klimatu daje dam dodatkową wartość - oszczędność energii …

Nasza firma może zaoferować pompę ciepła Bydgoszcz dla każdego budynku, niezależnie od kubatury i przeznaczenia. Montujemy pompy ciepła dla budynków mieszkalnych o powierzchni np. 70 m2 i budynków przemysłowych czy użyteczności publicznej o powierzchni 3000 m2. W każdej z tych sytuacji użytkownik końcowy zyska na niezależności i komforcie użytkowania. Jak zawsze w przypadku montażu pompy ciepła sugerujemy montaż instalacji fotowoltaicznej co daje jeszcze większe oszczędności i niezależność. Oferujemy swoje usługi w Bydgoszczy, na terenie całego województwa kujawsko pomorskiego i lokalizacji ościennych. Gwarantujemy profesjonalny dobór, moc, montaż, serwis i finansowanie pomp ciepła.

Skontaktuj się z nami!

Dlaczego pompy ciepła?

Kluczową zaletą wszystkich pomp ciepła jest bardzo wysoka energooszczędność, która powstaje dzięki temu, że urządzenia te pobierają darmową energię z naturalnych źródeł takich jak: powietrze, grunt czy woda.

Powietrzna pompy ciepła do pracy potrzebuje jedynie prądu. Jako wysokosprawne i efektywne urządzenie z 1 kWh energii elektrycznej produkuje aż 5-6 kw energii grzewczej, którą przeznaczona jest do ogrzewania pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Jest jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem, które dostarcza do 6 razy więcej energii, niż jej pobiera.

Krytycznie ważny jest odpowiedni dobór powietrznej pompy ciepła do wielkości budynku oraz potrzeb mieszkańców. Jedynie przeszkoleni w tej dziedzinie specjaliści, na podstawie profesjonalnego audytu, potrafią tak oszacować zapotrzebowanie energetyczne inwestycji i tak dopasować urządzenie, aby było ono praktycznie bezobsługowe i pracowało optymalnie.

Niedoszacowana moc zamontowanego urządzenia będzie powodowała konieczność dogrzewania budynku oraz wody z innych źródeł, natomiast zbyt duża moc dobranego modułu spowoduje nadmiarową i zupełnie niepotrzebną konsumpcję energii elektrycznej.

Kolejną i równie ważną zaletą pomp ciepła jest ich ekologiczność. Ogrzewając domy przy ich pomocy, chronimy środowisko naturalne. Urządzenia te nie emitują żadnych zanieczyszczeń w porównaniu do paliw kopalnych, dzięki temu korzystając z nich na co dzień, zagwarantujemy czystsze powietrze dla przyszłych pokoleń.

Zawsze warto wybierać jedynie sprawdzone rozwiązania renomowanych marek, gwarantujące korzyści w dłuższej perspektywie. Powietrzne pompy ciepła Mitsubishi, Nibe czy Panasonic dają nam gwarancję komfortu i długoletniej bezawaryjnej eksploatacji.

Japoński koncern Mitsubishi, spośród szerokiej gamy urządzeń, oferuje Zubadan Inverter, czyli optymalne rozwiązanie na rynku powietrznych pomp ciepła. Moduł ten pracuje bezproblemowo i efektywnie przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Powietrzne pompy ciepła wyposażone w Zubadan Inverter działają wydajnie z pełną mocą przy -15°C, a w temperaturach sięgających nawet -28°C nadal są skuteczne i niezawodne.

Profesjonalny montaż wykonany przez autoryzowanych instalator przebiega bardzo sprawnie i nie wiąże się z koniecznością modernizacji kotłowni. Należy pamiętać, że dla utrzymania gwarancji oraz prawidłowej pracy zainstalowanego urządzenia wymagane są jego okresowe przeglądy serwisowe.

Powietrzna pompa ciepła to bardzo elastyczne rozwiązanie, które można łączyć m.in. z istniejącymi buforami ciepła czy kotłami, jedynie jako wsparcie dla działających instalacji.

Optymalnym rozwiązaniem jest połączenie instalacji powietrznej pompy ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną. Powietrzna pompa ciepła korzysta z darmowego źródła energii ze środowiska naturalnego, natomiast do transformacji ciepła potrzebuje energii elektrycznej. Wykorzystując energię z własnej elektrowni fotowoltaicznej, można całkowicie uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej, a rachunki za prąd zredukować do zera. Wykorzystując dodatkowo funkcję Smart Grid, dzięki której woda w instalacji grzewczej jest przegrzewana w trakcie bardzo dużej produkcji prądu w ciągu dnia, a konsumowana nocą, gdy instalacja fotowoltaiczna nie pracuje, można uniknąć strat powstałych podczas akumulacji energii elektrycznej w sieci dystrybucyjnej.

JAK DZIAŁAJĄ POMPY CIEPŁA?

Pompy ciepła w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów zasilanych paliwami kopalnymi nie produkują własnej energii. Działają na zasadzie odwrotnej niż lodówka. Zamiast chłodzić wnętrze oddając ciepło na zewnątrz, ogrzewają je oddając na zewnątrz zimno. Do pracy potrzebna jest im energia pochodząca ze środowiska naturalnego, na przykład: z gruntu, wody czy powietrza.

Główne elementy pompy ciepła to sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny i parownik. Do prawidłowej pracy urządzenie potrzebuje jeszcze czynnika roboczego, zwanego również chłodniczym.

Działanie urządzenia polega na odebraniu przez czynnik roboczy energii z zewnątrz (tzw. dolne źródło ciepła) i przekazaniu jej do wewnątrz budynku, tak by zasiliło jego system grzewczy (tzw. górne źródło ciepła).

Czynnik roboczy trafia do parownika, gdzie zostaje podgrzany do temperatury wrzenia i następuje jego odparowanie. Pary czynnika chłodniczego trafiają do sprężarki, gdzie następuje podniesienie ich ciśnienia, a co za tym idzie i temperatury. W kolejnym kroku w wymienniku ciepła następuje jego skroplenie i ciepło przekazywane jest już bezpośrednio do obiegu grzewczego budynku. W zaworze rozprężnym następuje obniżenie temperatury i ciśnienia czynnika roboczego i zakończenie całego cyklu.

Do pracy pompy ciepła potrzebują jedynie podłączenia do prądu, który stanowi maksymalnie 25% energii niezbędnej do ogrzania domu i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Aż 75% energii stanowi energia pochodząca z zewnątrz, czyli z gruntu, wody lub powietrza.

Powietrzne pompy ciepła odzyskują ciepło zawarte w powietrzu, nawet gdy panują ujemne temperatury. Niektóre modele pracują efektywnie również w okresach, gdy temperatura na zewnątrz dochodzi do -28 °C. Pompy tego rodzaju w porze letniej wykorzystywane są także bardzo często jako klimatyzatory. Chłodzą pomieszczenia, oddając wtedy ciepło na zewnątrz budynku. Ich dodatkową przewagą nad innymi modelami pomp (gruntowymi czy wodnymi) jest także to, że można je montować na niewielkich działkach, ponieważ nie wymagają instalacji sond pionowych oraz kolektora gruntowego.

ROZWIĄZANIA HYBRYDOWE I WIĘCEJ KORZYŚCI!

Po zmianie sposobu rozliczania prądu pozyskanego z fotowoltaiki w 2022 roku najistotniejsza jest autokonsumpcja, czyli nic innego jak wykorzystanie wyprodukowanego prądu na własny użytek. A dobrze dobrane pompy ciepła pozwalają tę autokonsumpcję zwiększyć. Pompa i dajmy na to zbiorniki do ogrzewania ciepłej wody użytkowej stają się swego rodzaju magazynem energii.

FINANSOWANIE INWESTYCJI POMPY CIEPŁA

Można wesprzeć bezzwrotnymi dotacjami z Mój prąd 5.0, programu Czyste Powietrze czy najnowszego „Moje Ciepło”, w którym nabór wniosków ruszył 29 kwietnia 2022 roku. Poza tym kalkulując koszty warto wziąć pod uwagę szybki okres uzyskania zwrotu z inwestycji. Im szybciej będą rosły ceny surowców i energii, tym szybciej pieniądze wrócą do kieszeni inwestora, a ten nie będzie musiał martwić się o domowy budżet.

Wyłącznie NAJLEPSZE KOMPONENTY 

W naszym portfolio produktowym znajdą Państwo gruntowe i powietrzne pompy ciepła od takich uznanych potentatów branży jak:

 • MITSUBISHI,
 • ATLANTIC
 • PANASONIC,
 • NIBE

Kierując się doświadczeniem i wsparciem ze strony zaawansowanych symulatorów  zaproponujemy najlepsze dla Państwa rozwiązanie grzewcze. Dane jakich będziemy potrzebować, to przede wszystkim:

 • powierzchnia i rok budowy domu
 • rodzaj zastosowanego w nim ocieplenia
 • parametry techniczne okien
 • ilość zużywanego opału
 • temperatura w pomieszczeniach jaką uznajecie Państwo za komfortową.

Po opracowaniu symulacji i sporządzeniu wstępnej oferty wykonujemy dodatkowo audyt nieruchomości i montaż instalacji według ustalonego projektu w dogodnym dla inwestora terminie.

Nigdy nie zostawiamy klienta samego z obsługą nowego urządzenia. Nasza usługa jest w pełni kompleksowa. Po montażu nowej instalacji przeprowadzamy próby techniczne, ciśnieniowe, uruchamiamy pompę i oddajemy ją do eksploatacji. A to nie wszystko jako autoryzowany dystrybutor i przedstawiciel najlepszych producentów oferujemy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

POMPA POWIETRZA MITSUBISHI ZUBADAN

Urządzenie wyposażone w technologię wtrysku Flash Injection:

 • Nominalna moc grzewcza do -15 stopni C
 • Gwarantowany zakres pracy do -28stopni C
 • Niewielkie przyłącza chłodnicze .1/4 i 1/2 cala
 • Mniej niż 1,84 kg czynnika chłodniczego R32
 • Maksymalna temperatura zasilania 60 stopni C bez użycia grzałek elektrycznych
 • Współpraca z fotowoltaiką w standardzie

Opatentowana technologia Zubadan Inverter stanowi obecnie optymalne rozwiązanie w dziedzinie pomp ciepła powietrze woda. Obieg czynnika chłodniczego Zubadan z dochładzaczem

HIC i sprężarką z układem wtrysku Flash Injection umożliwia stabilizację natężenia przepływu czynnika chłodniczego nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Dzięki temu system jest w stanie działać z pełną mocą także przy –15 ÅãC. Nawet przy –28 ÅãC pompa ciepła jest zdolna do skutecznego i niezawodnego działania. Oznacza to, że dzięki technologii Zubadan zdecydowanie zbędne staje się przewymiarowanie instalacji w celu uzyskania marginesu bezpieczeństwa podczas pracy w trybie grzania. Obieg Flash Injection Technologia Flash Injection Mitsubishi Electric jest kluczem do wysokiej wydajności grzewczej w niskich temp. zewnętrznych:

 • Dzięki dostępnej rezerwie mocy grzewczej nie ma potrzeby przewymiarowania pompy ciepła
 • Skrócony zostaje czas odzraniania agregatu
 • Szybszy rozruch agregatu
Sprawdź ofertę powietrznych pomp ciepła w ECONURT TRADE BYDGOSZCZ

POMPA CIEPŁA PANASONIC AQUAREA 7kW SERIA HIGH-PERFORMANCE

Generacja K - Model SPLIT grzanie/chłodzenie
Temperatura wody na zasilaniu do 60° / zakres pracy -25°C ÷ 35°C (zasilanie 1-fazowe)

Niskoenergetyczny system ogrzewania pomieszczeń i produkcji ciepłej wody użytkowej. Aquarea to przełomowy niskoenergetyczny system ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej, zapewniający wyjątkową wydajność, nawet w ekstremalnych temperaturach zewnętrznych.

Nowe pompy ciepła Aquarea Generacji K to przełomowy niskoenergetyczny system zapewniający wyjątkową wydajność. Ten model jest odpowiedni zarówno dla nowych domów z dobrą izolacją jak i budynków modernizowanych.

Urządzenia tej generacji to rewolucja w zakresie wzornictwa, wydajności, komunikacji i zrównoważonego rozwoju.

Nowy sterownik zaprojektowany w harmonii z całym systemem i zoptymalizowanym interfejsem użytkownika oraz ulepszonymi funkcjami.

Sprawdź ofertę powietrznych pomp ciepła w ECONURT TRADE BYDGOSZCZ

POMPA CIEPŁA VAILLANT POWIETRZE/WODA  PRZYJAZNA ŚRODOWISKU I PRZYSZŁOŚCIOWA.

 • Przyszłościowe rozwiązanie dzięki technologii z naturalnym czynnikiem chłodniczym R290
 • Wysoka klasa efektywności energetycznej A+++
 • Nadaje się do modernizacji istniejących budynków - współpracuje z grzejnikami
 • Bardzo cicha praca pozwala na montowanie w obszarach o gęstej zabudowie
 • Wyjątkowa jakość i trwałość – opracowana w Niemczech i produkowana w Europie

Sprawność  nawet na poziomie 5,4 i klasa wydajności energetycznej A+++, ogranicza zużycie energii przez jednostkę zewnętrzną nawet o ponad 10%*. Dzięki inteligentnym sieciom przesyłowym (smart grid-ready), można uzyskać dodatkowe oszczędności korzystając ze zmiennych taryf. Co więcej, na zakup pompy ciepła aroTHERM plus można uzyskać dotacje.

W połączeniu z centralą grzewczą uniTOWER plus, pompa ciepła aroTHERM plus zapewnia olbrzymią wygodę w użytkowaniu cwu - długie prysznice i korzystanie z deszczownicy.

Sprawność nawet na poziomie 5,4 i klasa wydajności energetycznej A+++, ogranicza zużycie energii przez jednostkę zewnętrzną nawet o ponad 10%*. Dzięki inteligentnym sieciom przesyłowym (smart grid-ready), można uzyskać dodatkowe oszczędności korzystając ze zmiennych taryf. Co więcej, na zakup pompy ciepła aroTHERM plus można uzyskać dotacje.

Pompa ciepła aroTHERM plus to jedno rozwiązanie, które chłodzi, grzeje i dostarcza ciepłą wodę. Dodatkowo, wykorzystuje najnowszą technologię pomp ciepła. Ponadprzeciętną sprawność zapewnia naturalny czynnik chłodniczy R290 o GWP=3*, który ma wyjątkowo niski wpływ na globalne ocieplenie, dzięki czemu aroTHERM plus jest pompą wyjątkowo przyjazną środowisku. Vaillant to jeden z pierwszych producentów stosujących R290 w pompach ciepła.

Sprawdź ofertę powietrznych pomp ciepła w ECONURT TRADE  BYDGOSZCZ
Przykładowe realizacje
BYDGOSZCZ

Pompa ciepła Atlantic

BYDGOSZCZ

Pompa ciepła Mitsubishi

BYDGOSZCZ

Pompa ciepła Mitsubishi

BYDGOSZCZ

Pompa ciepła Mitsubishi

BYDGOSZCZ

Pompa ciepła Mitsubishi

Design by KMprojekt.pl
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram