Jako autoryzowany dystrybutor w naszych instalacjach stosujemy wyłącznie topowe marki gruntowych i powietrznych pomp ciepła:
- MITSUBISHI,
- ATLANTIC
- PANASONIC,
- NIBE
Pompy ciepła do pracy grzewczej wykorzystują odnawialne źródła energii pochodzące z gruntu, powietrza czy wody. W przeciwieństwie do urządzeń zasilanych paliwami kopalnymi, takimi jak węgiel, drewno czy też gaz produkują zdecydowanie mniej szkodliwego dwutlenku węgla. Dzięki temu są one przyjazne dla środowiska, a zarazem energooszczędne. Jako jedyne rozwiązanie grzewcze gruntowe lub powietrzne pompy ciepła z 1 kWh energii produkują aż 5-6 kW ciepła. Idealnie nadają się do nowo powstających budynków, jak i do modernizacji dotychczasowych instalacji grzewczych. W każdym przypadku najważniejsze jest bardzo precyzyjne dopasowanie mocy pompy ciepła do zapotrzebowania budynku na energię niezbędną do jego ogrzania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Optymalny dobór urządzenia gwarantuje jego bezobsługowość.
Nasza firma od wielu lat zajmuje się profesjonalnymi audytami energetycznymi, jak i montażem wyłącznie bezawaryjnych gruntowych pomp ciepła oraz powietrznych pomp ciepła renomowanych marek, takich jak: Mitsubushi czy Nibe. Każdego Klienta wspieramy nie tylko podczas całego procesu doboru i instalacji urządzenia, ale także pomagamy w przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do uzyskania dotacji.
Działamy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego, a także województw przyległych.
Podstawą działania pompy ciepła są powszechnie znane zjawiska fizyczne. Urządzenie czerpie ciepło z jednego miejsca o niższej temperaturze (tzw. źródło dolne) i oddaje to ciepło w miejscu o wyższej temperaturze. Najczęściej wykorzystywane rodzaj dolnego źródła ciepła, to powietrze lub grunt, stąd właśnie podział na pompy ciepła powietrzne i pompy ciepła gruntowe.
Domowa instalacja grzewcza to ogrzewanie podłogowe, grzejniki – najlepiej niskotemperaturowe lub podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Aby ułatwić zrozumienia pobierania i oddawania ciepła przez urządzenie często mówi się, że działa ono jak lodówka, ale na odwrót.
Najprostszy schemat pompy ciepła składa się z czterech elementów. Pierwszy z nich to sprężarka, tu dociera chłodny gaz o niskim ciśnieniu. Kiedy zostanie sprężony ciśnienie i temperatura odpowiednio rosną i gaz ten opuszcza sprężarkę. Następnie trafia do wymiennika ciepła, gdzie następuje jego skroplenie.
Dzięki skropleniu gaz oddaje ciepło czynnikowi, obecnemu po drugiej stronie wymiennika. Następnie gaz już jako schłodzona, skroplona ciecz trafia do tzw. zaworu dławiącego. i do parownika. W parowniku jest z kolei podgrzewany ponownie do temperatury wrzenia i ponownie trafia do sprężarki. Obieg się zamyka.
W przypadku gruntowej pompy ciepła występuje jeszcze jeden element – kolektory gruntowe umieszczane w ziemi, to dzięki nim możliwe jest pobieranie ciepła. W przypadku wykorzystania powietrza jako dolnego źródła żadne dodatkowe elementy nie są potrzebne.
Rozwiązania hybrydowe to o wiele więcej korzyści!
Inwestując w pompę ciepła, warto rozważyć także zakup instalacji fotowoltaicznej. Pompa ciepła do transformacji ciepła z darmowej energii odnawialnej potrzebuje energii elektrycznej. Produkcja własnej energii z instalacji fotowoltaicznej pomaga zmniejszyć wysokość rachunków za prąd lub całkowicie uniezależnić się od jej dostaw.
W aktualnie obowiązującym systemie rozliczania ze sprzedawcą energii net-billing najważniejsza jest autokonsumpcja wyprodukowanego prądu. Prawidłowo dobrana pompa ciepła ze zbiornikiem c.w.u. umożliwia autokonsumpcję, stając się swoistym magazynem energii. Taki układ uniezależnia Prosumenta od dystrybutora energetycznego.
Kalkulując koszt zakupu pompy ciepła, należy z całą pewnością obliczyć okres zwrotu z inwestycji. Prognozowany dalszy wzrost cen paliw kopalnych oraz energii elektrycznej daje gwarancję bardzo szybkiego zwrotu zainwestowanego kapitału, a następnie darmowe i do tego bardzo komfortowe źródło ciepła.
Przyszły Prosument może także liczyć na bezzwrotną dotację z programu Czyste Powietrze w wysokości nawet do 18 000 zł, a także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej odliczając w ciągu 3 lat nawet do 53 000 zł od należnego podatku dochodowego.
Jako autoryzowany dystrybutor w naszych instalacjach stosujemy wyłącznie topowe marki gruntowych i powietrznych pomp ciepła:
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i korzystaniu z zaawansowanych symulatorów przygotujemy dla Państwa optymalne rozwiązanie grzewcze. Precyzyjnie przygotowana symulacja oraz audyt energetyczny dają gwarancję oferty idealnie skrojonej do potrzeb użytkowników, jak i samego budynku. Następny krok to już montaż urządzeń zgodnie z dedykowanym inwestycji projektem. Po zakończeniu instalacji przeprowadzimy niezbędne próby techniczne i ciśnieniowe, a po uruchomieniu pompy ciepła przeszkolimy użytkowników z jej obsługi. Nasza kompleksowa oferta obejmuje również wsparcie w uzyskaniu dotacji, jak również profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Dane jakich będziemy potrzebować, to przede wszystkim: