(+48) 536 706 806
biuro@ozebiznes.pl
0,00 
Zależy Ci na niższych rachunkach?
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Pompy ciepła Toruń - Mitsubishi, Nibe

Zamów rozmowę z nami!
Oddzwonimy i odpowiemy na każde pytanie!
Blank Form (#3)

POMPY CIEPŁA TORUŃ

Pompy ciepła do pracy grzewczej wykorzystują odnawialne źródła energii pochodzące z gruntu, powietrza czy wody. W przeciwieństwie do urządzeń zasilanych paliwami kopalnymi, takimi jak węgiel, drewno czy też gaz produkują zdecydowanie mniej szkodliwego dwutlenku węgla. Dzięki temu są one przyjazne dla środowiska, a zarazem energooszczędne. Jako jedyne rozwiązanie grzewcze gruntowe lub powietrzne pompy ciepła z 1 kWh energii produkują aż 5-6 kW ciepła. Idealnie nadają się do nowo powstających budynków, jak i do modernizacji dotychczasowych instalacji grzewczych. W każdym przypadku najważniejsze jest bardzo precyzyjne dopasowanie mocy pompy ciepła do zapotrzebowania budynku na energię niezbędną do jego ogrzania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Optymalny dobór urządzenia gwarantuje jego bezobsługowość.

Nasza firma od wielu lat zajmuje się profesjonalnymi audytami energetycznymi, jak i montażem wyłącznie bezawaryjnych gruntowych pomp ciepła oraz powietrznych pomp ciepła renomowanych marek, takich jak: Mitsubushi czy Nibe. Każdego Klienta wspieramy nie tylko podczas całego procesu doboru i instalacji urządzenia, ale także pomagamy w przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do uzyskania dotacji.

Działamy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego, a także województw przyległych.

Skontaktuj się z nami!

JAKA JEST ZASADA DZIAŁANIA POMPY CIEPŁA?

Podstawą działania pompy ciepła są powszechnie znane zjawiska fizyczne. Urządzenie czerpie ciepło z jednego miejsca o niższej temperaturze (tzw. źródło dolne) i oddaje to ciepło w miejscu o wyższej temperaturze. Najczęściej wykorzystywane rodzaj dolnego źródła ciepła, to powietrze lub grunt, stąd właśnie podział na pompy ciepła powietrzne i pompy ciepła gruntowe.

Domowa instalacja grzewcza to ogrzewanie podłogowe, grzejniki – najlepiej niskotemperaturowe lub podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Aby ułatwić zrozumienia pobierania i oddawania ciepła przez urządzenie często mówi się, że działa ono jak lodówka, ale na odwrót.

Najprostszy schemat pompy ciepła składa się z czterech elementów. Pierwszy z nich to sprężarka, tu dociera chłodny gaz o niskim ciśnieniu. Kiedy zostanie sprężony ciśnienie i temperatura odpowiednio rosną i gaz ten opuszcza sprężarkę. Następnie trafia do wymiennika ciepła, gdzie następuje jego skroplenie.

Dzięki skropleniu gaz oddaje ciepło czynnikowi, obecnemu po drugiej stronie wymiennika. Następnie gaz już jako schłodzona, skroplona ciecz trafia do tzw. zaworu dławiącego. i do parownika. W parowniku jest z kolei podgrzewany ponownie do temperatury wrzenia i ponownie trafia do sprężarki. Obieg się zamyka.

W przypadku gruntowej pompy ciepła występuje jeszcze jeden element – kolektory gruntowe umieszczane w ziemi, to dzięki nim możliwe jest pobieranie ciepła. W przypadku wykorzystania powietrza jako dolnego źródła żadne dodatkowe elementy nie są potrzebne.

POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ FOTOWOLTAICZNĄ?

Pompy ciepła Toruń, pompy ciepła Bydgoscz

Rozwiązania hybrydowe to o wiele więcej korzyści!

Inwestując w pompę ciepła, warto rozważyć także zakup instalacji fotowoltaicznej. Pompa ciepła do transformacji ciepła z darmowej energii odnawialnej potrzebuje energii elektrycznej. Produkcja własnej energii z instalacji fotowoltaicznej pomaga zmniejszyć wysokość rachunków za prąd lub całkowicie uniezależnić się od jej dostaw.

W aktualnie obowiązującym systemie rozliczania ze sprzedawcą energii net-billing najważniejsza jest autokonsumpcja wyprodukowanego prądu. Prawidłowo dobrana pompa ciepła ze zbiornikiem c.w.u. umożliwia autokonsumpcję, stając się swoistym magazynem energii. Taki układ uniezależnia Prosumenta od dystrybutora energetycznego.

FINANSOWANIE INWESTYCJI W POMPĘ CIEPŁA

Kalkulując koszt zakupu pompy ciepła, należy z całą pewnością obliczyć okres zwrotu z inwestycji. Prognozowany dalszy wzrost cen paliw kopalnych oraz energii elektrycznej daje gwarancję bardzo szybkiego zwrotu zainwestowanego kapitału, a następnie darmowe i do tego bardzo komfortowe źródło ciepła.

Przyszły Prosument może także liczyć na bezzwrotną dotację z programu Czyste Powietrze w wysokości nawet do 18 000 zł, a także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej odliczając w ciągu 3 lat nawet do 53 000 zł od należnego podatku dochodowego.

Wyłącznie NAJLEPSZE KOMPONENTY 

Jako autoryzowany dystrybutor w naszych instalacjach stosujemy wyłącznie topowe marki gruntowych i powietrznych pomp ciepła:

 • MITSUBISHI,
 • ATLANTIC
 • PANASONIC,
 • NIBE

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i korzystaniu z zaawansowanych symulatorów przygotujemy dla Państwa optymalne rozwiązanie grzewcze. Precyzyjnie przygotowana symulacja oraz audyt energetyczny dają gwarancję oferty idealnie skrojonej do potrzeb użytkowników, jak i samego budynku. Następny krok to już montaż urządzeń zgodnie z dedykowanym inwestycji projektem. Po zakończeniu instalacji przeprowadzimy niezbędne próby techniczne i ciśnieniowe, a po uruchomieniu pompy ciepła przeszkolimy użytkowników z jej obsługi. Nasza kompleksowa oferta obejmuje również wsparcie w uzyskaniu dotacji, jak również profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. 

Dane jakich będziemy potrzebować, to przede wszystkim:

 • powierzchnia i rok budowy domu
 • rodzaj zastosowanego w nim ocieplenia
 • parametry techniczne okien
 • ilość zużywanego opału
 • temperatura w pomieszczeniach jaką uznajecie Państwo za komfortową

POMPA POWIETRZA MITSUBISHI ZUBADAN

Urządzenie wyposażone w technologię wtrysku Flash Injection:

 • Nominalna moc grzewcza do -15 stopni C
 • Gwarantowany zakres pracy do -28stopni C
 • Niewielkie przyłącza chłodnicze .1/4 i 1/2 cala
 • Mniej niż 1,84 kg czynnika chłodniczego R32
 • Maksymalna temperatura zasilania 60 stopni C bez użycia grzałek elektrycznych
 • Współpraca z fotowoltaiką w standardzie

Opatentowana technologia Zubadan Inverter stanowi obecnie optymalne rozwiązanie w dziedzinie pomp ciepła powietrze woda. Obieg czynnika chłodniczego Zubadan z dochładzaczem

HIC i sprężarką z układem wtrysku Flash Injection umożliwia stabilizację natężenia przepływu czynnika chłodniczego nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Dzięki temu system jest w stanie działać z pełną mocą także przy –15 ÅãC. Nawet przy –28 ÅãC pompa ciepła jest zdolna do skutecznego i niezawodnego działania. Oznacza to, że dzięki technologii Zubadan zdecydowanie zbędne staje się przewymiarowanie instalacji w celu uzyskania marginesu bezpieczeństwa podczas pracy w trybie grzania. Obieg Flash Injection Technologia Flash Injection Mitsubishi Electric jest kluczem do wysokiej wydajności grzewczej w niskich temp. zewnętrznych:

 • Dzięki dostępnej rezerwie mocy grzewczej nie ma potrzeby przewymiarowania pompy ciepła
 • Skrócony zostaje czas odzraniania agregatu
 • Szybszy rozruch agregatu
Sprawdź ofertę powietrznych pomp ciepła w ECONURT TRADE TORUŃ

POMPA CIEPŁA PANASONIC AQUAREA 7kW SERIA HIGH-PERFORMANCE

Generacja K - Model SPLIT grzanie/chłodzenie
Temperatura wody na zasilaniu do 60° / zakres pracy -25°C ÷ 35°C (zasilanie 1-fazowe)

Niskoenergetyczny system ogrzewania pomieszczeń i produkcji ciepłej wody użytkowej. Aquarea to przełomowy niskoenergetyczny system ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej, zapewniający wyjątkową wydajność, nawet w ekstremalnych temperaturach zewnętrznych.

Nowe pompy ciepła Aquarea Generacji K to przełomowy niskoenergetyczny system zapewniający wyjątkową wydajność. Ten model jest odpowiedni zarówno dla nowych domów z dobrą izolacją jak i budynków modernizowanych.

Urządzenia tej generacji to rewolucja w zakresie wzornictwa, wydajności, komunikacji i zrównoważonego rozwoju.

Nowy sterownik zaprojektowany w harmonii z całym systemem i zoptymalizowanym interfejsem użytkownika oraz ulepszonymi funkcjami.

Sprawdź ofertę powietrznych pomp ciepła w ECONURT TRADE TORUŃ

POMPA CIEPŁA VAILLANT POWIETRZE/WODA  PRZYJAZNA ŚRODOWISKU I PRZYSZŁOŚCIOWA.

 • Przyszłościowe rozwiązanie dzięki technologii z naturalnym czynnikiem chłodniczym R290
 • Wysoka klasa efektywności energetycznej A+++
 • Nadaje się do modernizacji istniejących budynków - współpracuje z grzejnikami
 • Bardzo cicha praca pozwala na montowanie w obszarach o gęstej zabudowie
 • Wyjątkowa jakość i trwałość – opracowana w Niemczech i produkowana w Europie

Sprawność  nawet na poziomie 5,4 i klasa wydajności energetycznej A+++, ogranicza zużycie energii przez jednostkę zewnętrzną nawet o ponad 10%*. Dzięki inteligentnym sieciom przesyłowym (smart grid-ready), można uzyskać dodatkowe oszczędności korzystając ze zmiennych taryf. Co więcej, na zakup pompy ciepła aroTHERM plus można uzyskać dotacje.

W połączeniu z centralą grzewczą uniTOWER plus, pompa ciepła aroTHERM plus zapewnia olbrzymią wygodę w użytkowaniu cwu - długie prysznice i korzystanie z deszczownicy.

Sprawność nawet na poziomie 5,4 i klasa wydajności energetycznej A+++, ogranicza zużycie energii przez jednostkę zewnętrzną nawet o ponad 10%*. Dzięki inteligentnym sieciom przesyłowym (smart grid-ready), można uzyskać dodatkowe oszczędności korzystając ze zmiennych taryf. Co więcej, na zakup pompy ciepła aroTHERM plus można uzyskać dotacje.

Pompa ciepła aroTHERM plus to jedno rozwiązanie, które chłodzi, grzeje i dostarcza ciepłą wodę. Dodatkowo, wykorzystuje najnowszą technologię pomp ciepła. Ponadprzeciętną sprawność zapewnia naturalny czynnik chłodniczy R290 o GWP=3*, który ma wyjątkowo niski wpływ na globalne ocieplenie, dzięki czemu aroTHERM plus jest pompą wyjątkowo przyjazną środowisku. Vaillant to jeden z pierwszych producentów stosujących R290 w pompach ciepła.

Sprawdź ofertę powietrznych pomp ciepła w ECONURT TRADE TORUŃ
Przykładowe realizacje

TORUŃ

Pompa ciepła Mitsubishi

TORUŃ

Pompa ciepła Nibe

TORUŃ

Pompa ciepła Mitsubishi

TORUŃ

Pompa ciepła Nibe

TORUŃ

Pompa ciepła Mitsubishi

Design by KMprojekt.pl
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram