(+48) 536 706 806
biuro@ozebiznes.pl
0,00 
Zależy Ci na niższych rachunkach?
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Pompy ciepła gruntowe Mitsubishi Toruń, Bydgoszcz 

Pompa ciepła z czynnikiem propan R290 - ekologiczna i ekonomiczna inwestycja

Pompy ciepła to coraz popularniejsze źródło ciepła w polskich domach. Pozwalają one na ogrzanie domu i podgrzanie wody użytkowej przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, takich jak powietrze lub grunt.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem pompy ciepła, warto rozważyć model z czynnikiem propan R290. Jest to naturalny gaz o bardzo niskich właściwościach cieplarnianych, co oznacza, że jest przyjazny dla środowiska.

Zalety pomp ciepła z czynnikiem propan R290:

● Ekologia: czynnik R290 ma współczynnik GWP na poziomie 3, czyli jest 3 razy mniej szkodliwy dla środowiska niż czynnik R410A, który jest obecnie najczęściej stosowany w pompach ciepła.
● Ekonomia: pompy ciepła z czynnikiem R290 są tak samo wydajne jak modele z innymi czynnikami chłodniczymi, a dodatkowo ich koszt zakupu jest podobny.
● Bezpieczeństwo: czynnik R290 jest nietoksyczny i niepalny, co sprawia, że pompy ciepła z tym czynnikiem są bezpieczne w użytkowaniu.

Pompy ciepła z czynnikiem propan R290 są dostępne w różnych wariantach mocy i konfiguracji, dzięki czemu można dobrać odpowiedni model do każdego domu.

Jeśli szukasz ekologicznego i ekonomicznego źródła ciepła dla swojego domu, to pompa ciepła z czynnikiem propan R290 jest doskonałym wyborem.

Oto kilka dodatkowych informacji o pompach ciepła z czynnikiem propan R290:

 • Pompy ciepła z czynnikiem propan R290 są objęte 10-letnią gwarancją na czynnik chłodniczy.
 • Pompy ciepła z czynnikiem propan R290 są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można dopasować je do wyglądu domu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pompach ciepła z czynnikiem propan R290, to skontaktuj się z nami.

Pompa ciepła powietrze/woda monoblok GeniaAir Mono

Współczynnik efektywności COP do 5.4
Technologia monoblok- nie potrzeba uprawnień F-gaz
Dwóch monterów zainstaluje ją w jeden dzień, oszczędzając czas i pieniądze
Doskonała zarówno do nowych budynków, jak i do modernizacji, dzięki wysokiej temperaturze zasilania
Super cicha, przez co nadaje się do montażu na obszarach o gęstej zabudowie

Dostępna moc:  3kW, 5kW, 7kW, 10kW, 12kW
GeniaAir Mono uzyskuje najwyższą możliwą klasę efektywności energetycznej (A+++) [A7/W35], co znaczy, że pomoże ci zmniejszyć rachunki za energię. Dodatkowa korzyść jest taka, że korzysta przy tym z energii odnawialnej - ciepła atmosferycznego. Do tego GeniaAir Mono wykorzystuje naturalny, przyjazny środowisku czynnik chłodniczy R290 o GWP=3*. Biorąc to wszystko pod uwagę, możesz jednocześnie zadbać o swoje konto w banku i o środowisko.
Sprawdź dostępne modele
Rozwiązania hybrydowe i więcej korzyści!

Po zmianie sposobu rozliczania prądu pozyskanego z fotowoltaiki w 2022 roku najistotniejsza jest autokonsumpcja, czyli nic innego jak wykorzystanie wyprodukowanego prądu na własny użytek. A dobrze dobrane pompy ciepła pozwalają tę autokonsumpcję zwiększyć. Pompa i dajmy na to zbiorniki do ogrzewania ciepłej wody użytkowej stają się swego rodzaju magazynem energii.

Finansowanie inwestycji pompy ciepła

Można wesprzeć bezzwrotnymi dotacjami z Mój prąd 5.0, programu Czyste Powietrze czy najnowszego „Moje Ciepło”, w którym nabór wniosków ruszył 29 kwietnia 2022 roku. Poza tym kalkulując koszty warto wziąć pod uwagę szybki okres uzyskania zwrotu z inwestycji. Im szybciej będą rosły ceny surowców i energii, tym szybciej pieniądze wrócą do kieszeni inwestora, a ten nie będzie musiał martwić się o domowy budżet.

Wyłącznie NAJLEPSZE KOMPONENTY 

W naszym portfolio produktowym znajdą Państwo gruntowe i powietrzne pompy ciepła od takich uznanych potentatów branży jak:

 • MITSUBISHI,
 • ATLANTIC
 • PANASONIC,
 • NIBE

Kierując się doświadczeniem i wsparciem ze strony zaawansowanych symulatorów  zaproponujemy najlepsze dla Państwa rozwiązanie grzewcze. Dane jakich będziemy potrzebować, to przede wszystkim:

 • powierzchnia i rok budowy domu
 • rodzaj zastosowanego w nim ocieplenia
 • parametry techniczne okien
 • ilość zużywanego opału
 • temperatura w pomieszczeniach jaką uznajecie Państwo za komfortową.

Po opracowaniu symulacji i sporządzeniu wstępnej oferty wykonujemy dodatkowo audyt nieruchomości i montaż instalacji według ustalonego projektu w dogodnym dla inwestora terminie.

Nigdy nie zostawiamy klienta samego z obsługą nowego urządzenia. Nasza usługa jest w pełni kompleksowa. Po montażu nowej instalacji przeprowadzamy próby techniczne, ciśnieniowe, uruchamiamy pompę i oddajemy ją do eksploatacji. A to nie wszystko jako autoryzowany dystrybutor i przedstawiciel najlepszych producentów oferujemy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Przykładowe realizacje
TORUŃ

Pompa ciepła Atlantic

BYDGOSZCZ

Pompa ciepła Mitsubishi

TORUŃ

Pompa ciepła Mitsubishi

BYDGOSZCZ

Pompa ciepła Mitsubishi

TORUŃ

Pompa ciepła Mitsubishi

Design by KMprojekt.pl
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram