POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła Toruń, Bydgoszcz, Włocławek. To nowoczesne, bezpieczne i wydajne urządzenie. Nie emituje zanieczyszczeń, ponieważ pobiera energię cieplną z otoczenia budynku i oddaje ją do instalacji c.o. Dzięki temu pozyskujemy czystą, ekologiczną energię przy niskich kosztach (energii elektrycznej służącej do zasilenia sprężarki).

Ze względu na wysoka sprawność i bezproblemowy montaż oferujemy pompy ciepła gruntowe lub powietrze-woda. Takie urządzenie pobiera energię z powietrza  lub z gruntu. Za pomocą czynnika, który podlega sprężeniu wykorzystuje wygenerowane w ten sposób ciepło do podgrzewania wody grzewczej i c.w.u. Zasada działania pompy ciepła jest odwrotnością lodówki.

Pompy ciepła spełniają swoje zadanie w temperaturach znacznie poniżej zera (do -20 stopni Celsjusza) z wysoką wydajnością, nie ma żadnego ryzyka, niedogrzania nieruchomości.

W zależności od źródła energii, można uzyskać do sześciu części energii cieplnej za jeden udział energii elektrycznej tzw. COP 6. Dostępna energia ekologiczna w zakresie od -20 °C do +35°C (powietrze) musi być dostosowana do poziomu temperatury stosowanego do ogrzewania cwu i co.

To bardzo wydajna pompa ciepła, może stanowić podstawowe źródło ogrzewania nieruchomości.

System grzewczy zbudowany w oparciu o pompę ciepłą i ogrzewanie podłogowe lub grzejniki w najprostszym układzie składa się z trzech elementów. Pompy ciepła stanowiącej jednostkę zewnętrzną produkującą ciepło , jednostki wewnętrznej.  Te dwa elementy przygotowują ciepłą wodę użytkową i do instalacji centralnego ogrzewania , przekazującej nam ciepło w okresie grzewczym.

W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną pompa ciepła stanowi darmowe, bezobslugowe źródło ciepła.

                  Zadzwoń tel. 606888623 lub napisz biuro@ozebiznes.pl

Oferujemy m.in. pompy ciepła renomowanych producentów: LG, PANASONIC, NIBE, DAIKIN, STIEBEL ELTRON.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!